Головна » Новини » Теорія – важлива, практика – необхідна!

Теорія – важлива, практика – необхідна!

Традиційно щороку на кафедрі технології м’яса і м’ясних продуктів проводиться конференція за результатами проходження виробничої та технологічної практик студентами III та IV курсів на м’ясопереробних підприємствах України. 2012 рік не став винятком!

3 жовтня 2012 року відбулася конференція, на якій були присутні 95 студентів І, ІІ та ІІІ курсів та 8 викладачів кафедри. Запланована тривалість конференції 1 година, але учасники так захопилися діалогом, що її було подовжено до 3-х годин.

На конференцію було запрошено студентів молодших курсів з метою ознайомлення з майбутньою професією через звіт студентів, які вже закріпили на практиці набуті теоретичні знання в університеті.

У цьому році практику пройшли 82 студента, з них 46 осіб – виробничу та 36 – технологічну на 15 м’ясопереробних підприємствах.

Конференція пройшла у формі діалогу: студенти поділилися своїми враженнями, обмінялися думками з колегами-студентами та викладачами про ставлення до них керівництва підприємства, де вони проходили практику. На підприємства, про які студенти привезли негативні відгуки, кафедра в подальшому не буде подавати заявку щодо проходження практики.

Своїми враженнями по практиці поділилися 25 студентів, які підготували відеофільми, мультимедійні презентації та слайди від підприємств, які беруть на практику від 10 до 23 студентів: ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат», ТОВ «Житомирський м’ясокомбінат», ТОВ «Тульчинм’ясо», ПП «ВКіК», ТОВ «Вовчанський м’ясокомбінат», ТОВ «Вінницька птахофабрика», Миронівський МПЗ «Легко», ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ін.

Одним із найяскравіших вражень став той факт, що керівництво і головні спеціалісти більшості з перерахованих підприємств є випускниками нашого університету різних років випуску.

Студенти молодших курсів задавали численні запитання, і тепер зможуть визначитися, де в подальшому вони хотіли б пройти практику. Найчастіше доповідачам задавали питання: чи в повному обсязі згідно програми практики було виконано завдання, чи забезпечують підприємства житлом, робочими місцями, харчуванням, чи оплачували роботу при проходженні практики і чи є перспектива подальшого працевлаштування на підприємстві тощо.

Найбільшу активність в обговоренні виявили студенти молодших курсів – Вадим Шаламей та Іван Галач, студентка ІІІ-го курсу Аліна Теодорович та Кирило Доронін (V курс).

Усі зійшлися на думці, що проходження практик – необхідна і вкрай важлива складова фахового навчання і проходити практики необхідно на провідних підприємствах галузі, де крім практичного навчання уважно ставляться до кожного працівника, навіть, якщо ти просто студент-практикант.